06 nov Mindennapi élet a Waldorf-óvodában – ELŐADÁS
Mindennapi élet a Waldorf-óvodában – ELŐADÁS
November 24-én, pénteken 18:00 órától Szatmár megyében, a különleges hangulatú nagykárolyi Károlyi-kastélyban Waldorf-körökben rendhagyó, vetítéssel egybekötött előadásra várják az érdeklődőket. Az év elején megtartott találkozó folytatásaként azt a célt tűzték ki az eseménysorozat szervezői, hogy meghívottak segítségével megismertessék és képekkel alátámasztva az érdeklődők számára közelebb hozzák a Waldorf-óvodák gyakorlatát.
A Waldorf-pedagógiáról dióhéjban
A Waldorf-pedagógia tartalmát és módszereit a gyermekek életkori sajátosságaiból és azok változásaiból meríti és teszi gyakorlattá. A Waldorf-iskola gyermek-, és személyiségközpontú, képességfejlesztő iskola, melyben a művészeti és gyakorlati készségek fejlesztése azonos súlyú a közismereti képzéssel. A Waldorf-iskolát a szív, a kéz és a fej iskolájának is nevezik, mivel a gyermekek testi, lelki és szellemi fejlődését harmonikus egységben kezeli:
a szív iskolája, mert a művészeteknek, mint az érzelmek megformált kifejezésének nagy szerepet tulajdonít;
a kéz iskolája, mert a mozgás, a végtagok fejlesztésén keresztül neveli és erősíti a gyerek akaratát;
valamint a fej iskolája is, amennyiben a hagyományos értelemben vett tanagyag elsajátításán túl a pontos megfigyelés, a gondolkodás és az önálló következtetés képességének fejlesztését is célként tűzi ki.
A Waldorf-pedagógia a nevelést művészetnek tekinti, a tanulási folyamatot pedig a szabadság eszközének, amellyel elvezethetjük a gyermeket önmagához, hogy felnőttként képessé váljon saját útjának felismerésére és követésére.
Az est meghívottja Márföldi Erika, a budapesti Waldorf Ház Pedagógiai Szolgáltató Intézet pedagógiai előadója, Waldorf-óvónő és óvodai tanácsadó. Bővebb információk itt, vagy itt. Aki el szeretne jönni, kérjük, töltse ki az alábbi link alatt található űrlapot! Az adminisztráció további része közvetlenül az előadás előtt, a helyszínen zajlik majd.
A péntek délutáni előadás tematikája:
A Waldorf-óvodások tevékenységeinek bemutatása
Napi ritmus, azaz: Hogyan épül fel egy óvodai nap az érkezéstől az elköszönésig?
A Waldorf-óvónő személye.
Miért hasznos a gyermeknek testi-lelki-szellemi fejlődése szempontjából, ha Waldorf- óvodába jár? A Waldorf-óvoda, mint preventív és gyógyító környezet.
Hogyan jönnek létre a Waldorf-tanintézmények? A szülő, mint az alapítási folyamat központi szereplője.
És természetesen a hallgatóságban felmerülő kérdések alapján egy kötetlen beszélgetéssel zárul.
Az előadás részvételi díja 30 lej. A helyek száma korlátozott valamint az előadás felnőtteknek szól, a gyermekfelügyeletet a szervezők a helyszínen nem tudják biztosítani.
A szervezők szeretettel várják e szemlélet iránt érdeklődőket!
Ha szeretnél hozzászólni cikkünkhöz, látogass el Facebook oldalunkra.