18 ápr Hargitai töltött káposzta
Hargitai töltött káposzta
Bár egymagunkban, falak között ünnepelünk, de mivel ugyanezt oly sokan tesszük, az egyedüllét ezúttal együttlétté változhat. Együtt pedig mindnyájan erősebbekké válhatunk. Az elkészített finom falatokkal a szeretetet tápláljuk magunkban, annak erejével segíthetünk önmagunkon, és a lehetőségekhez mérten tán másokon is!
Az egyre hosszabbodó napokon az ember persze éhezik egy kis alkotói tevékenységre is. A szekrény rejtett bugyraiból előkapja hát a sohasem használt szőttes törülközőket — #ugyehogyhasznosahozomány —, könyvborítókat szab belőle, majd tű — és persze tűfűző — meg színes fonal segítségével csodás virágokat kanyarít rá. A református templom énekeskönyveinek tavaszi kollekciója ily módon gyarapodik napról napra.
Szerencsére a tavasztündér is átjutott végre az összes lezárt határon, sokkal lelkesebben is fogadtuk, mint külföldre szakadt hazánkfiait, mivel puttonyában csak a melengető napsugarakat, tavaszi záporokat, és a kerti munkák ígéretét hozta el nekünk. Ássunk, kapáljunk, ültessünk, hogy legyen mit aratnunk! Egyik híres terményünkből ugyanis igen finom falatok készíthetők, éspedig hargitai töltött káposzták. Mindnyájan ismerjük, készítjük és fogyasztjuk a töltött káposztát, de ezzel a változattal kis időre akár egy új dimenzióba is távozhatunk: az elkápráztatott ízlelőbimbók mennyországába.
Míg a töltelékek édeskáposzta-levelekben lapulnak, ezeket vágott savanyú káposztára helyezzük. A káposztalapikban pedig dinsztelt emeletek helyezkednek: karajon pihen a darált hús, ezen meg néhány kolbászkarika.
Csomagocskáinkat a szeletelt káposztára helyezve, húslével felöntve, 1–1 1/2 óráig sütögetjük, majd ezeket kiszedegetve, a maradék káposztát 1 evőkanál liszttel elkevert tejföllel, és kaporral dúsítva még 10 percig rotyogtatjuk.
Ha szeretnél hozzászólni cikkünkhöz, látogass el Facebook oldalunkra.